Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; Page has a deprecated constructor in /var/www/clients/client2/web10/web/inc/class_page.inc on line 10
První pomoc | PPomoc.cz

První pomoc up to dateVe školním roce 2010/2011 jsme v první pomoci proškolili všechny osmé třídy na Praze 6!

Uplynulý školní rok řadíme k úspěšným - vždyť výsledek v proškolení všech osmých tříd na Praze 6 a několika dalších mimo hranice této městské části hřeje u srdce. Seznam všech školení je zde. Ohlasy škol byly následující:

Školy - Praha 6
  • Kurz první pomoci byl mimořádně zdařilý, řekla bych, že to byl jeden z nejlepších kurzů které na naší škole proběhly. Moc bych uvítala, kdyby se mohl uskutečnit i v příštím školním roce.
    RNDr. Ludmila Helmová - ZŠ Na Dlouhém lánu
  • Dobrý den. Kurz děti velice zaujal, přinesl jim spoustu informací a byl pro ně přínosem. Nejen děti, ale i učitelé ho hodnotili velice kladně. Budeme rádi, pokud bude možné školení zrealizovat i v příštím školním roce. S pozdravem.
    Eva Křížová - ZŠ a MŠ náměstí Interbrigády
  • Dobrý den, moc Vám za kurzy děkujeme, byli jsme nadmíru spokojeni my učitelé i studenti, kurz byl veden kva-lifikovaně, zajímavě a poutavě. Navíc je pro nás velmi pozitivní přivítat bývalé studenty v nové roli, realizuje se i vzájemná pomoc a předávání zkušeností mezi bývalými a současnými studenty. Vaši pomoc uvítáme i v příštím školním roce. S pozdravem
    Z. Bašusová - Gymnázium Jana Keplera

Nemalé díky samozřejmě náleží všem zúčastněným lektorům - medikům z 2. LF UK, MČ Praha 6 za poskytnutí finančního daru na vyškolení lektorů od Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy, které rovněž děkujeme za spolupráci, MUDr. Ondřejovi Franěkovi děkujeme za možnost prezentace jeho perfektní příručky na našich stránkách a významnou pomoc při vzniku Nahrávek volání na linku 155, v neposlední řadě bychom rádi zmínili FOND ANECT, a.s., který nás podpořil hned ve dvou směrech: 1. finančně v oblasti vzniku nahrávek volání na linku 155 a 2. věcně poskytnutím nové resuscitační figuríny.

zveřejněno: 23. října 2011

Uvolnili jsme první NAHRÁVKU VOLÁNÍ NA LINKU 155!!!

V první nahrávce se přeneseme do domácnosti, ve které došlo k náhlému kolapsu 45-ti leté ženy. Její rozrušený manžel volá o pomoc na tísňovou linku 155. Případ se značně zkomplikuje ve chvíli, kdy se manžel nevrací k telefonu pro instrukce od operátorky a zůstává u své ženy.

Na zveřejnění další nahrávky se můžete těšit v neděli 10.4.2011 (14-ti denní interval), tentokrát se přeneseme na místo dopravní nehody. U nahrávek vždy mimo jiné naleznete prostor pro diskuzi i krátký rozbor toho, co slyšíte.

zveřejněno: 27. března 2011

Budeme uvolňovat NAHRÁVKY VOLÁNÍ NA LINKU 155!!!

Nahrávky volání na 155 Ano. V měsící březnu skutečně začneme uvolňovat nahrávky volání na linku 155. V průběhu roku 2011 Vám budeme představovat okomentované hovory. Cílem rozhodně není působit skandálně, nýbrž naopak - chceme, abyste věděli, jak takový hovor probíhá a dokázali jste si sami porovnat například efektivitu klidného vs. hysterického přístupu.

V České republice navíc dlouhodobě a velice úspěšně funguje model telefonicky asistované neodkladné resuscitace (TANR). V nahrávkách můžete být svědky např. akutního infarktu myokardu, který se během prvního hovoru pro laika nezdá být nikterak dramatický, ale již druhé volání prozradí, že z něj vznikla náhlá zástava oběhu. Díky TANR tak prožijete resuscitaci takřka on-line až do příjezdu posádky záchranné služby.


PŘEHRAJTE SI TRAILER:

Přehrávač se nespustil...
zveřejněno: 30. ledna 2011

Informace - leden 2011

Projekt První pomoc leden
View more presentations from IFMSA CZ. Využijte MENU a FullScreen režim!
zveřejněno: 30. ledna 2011

Do konce školního roku proškolíme jen na Praze 6 přibližně 600 žáků osmých tříd

Nehoda Poté, co MČ Praha 6 podpořila grantem vyškolení 45 mediků Zdravotnickou záchrannou službou hlavního města Prahy (více zde + foto I, II), tak se nezadržitelně blíží čas, kdy naši lektoři začnou předávat nabité znalosti a dovednosti dalším generacím. Výuka bude koncipována moderně, záživně a dle nejnovějších poznatků (více).

O termínech našich školení a dřívějších referencích se více můžete dozvědět na této stránce.

Kvalitní proškolení žáků má určitě smysl - pokud na místě nehody někdo neposkytne kolikrát jednoduchou první pomoc, tak pak ani sebelepší výbava posádek záchranné služby nemusí pacientovi život zachránit.

zveřejněno: 30. září 2010

Novinka na našich stránkách - praktická příručka první pomoci

Příručka první pomoc

Příruček zabývajících se první pomocí je celá dlouhá řada. Tato minipříručka se ale odlišuje v jednom podstatném – psal ji sám život. Všichni autoři se dnes a denně setkávají s akutními stavy v praxi záchranné služby přímo „na ulici“. Nehledejte zde teorii, ale jen a jen živou a realitou ověřenou praxi. Snad to není na závadu, možná právě naopak.

Za laskavého svolení MUDr. Ondřeje Fraňka máme možnost na našich stránkách prezentovat elektronickou formu této jedinečné příručky. Pokud bude mít kdokoliv z našich lektorů zájem jakékoliv téma obohatit o ilustrace, videa či jiné vychytávky, tak má dveře otevřené. ;-)

Tato minipříručka je určena pouze pro osobní potřebu.


zveřejněno: 9. května 2010

Začínáme! :-)

Logo Praha 6 Díky podpoře Městské části Praha 6 se nám již tento čtvrtek v malé pravé posluchárně 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze ve FN Motol teoreticky proškolí 45 studentů všeobecného lékařství v oblasti první pomoci - zejména resuscitace.

Bude se jednat o první část proškolení našich lektorů, kterého se ujme šéflékař operačního střediska pražské záchranky - MUDr. Ondřej Franěk, který byl mimochodem oceněn Zlatým záchranářským křížem za výjimečný přínos záchranařství. Díky řadě autentických hovorů z linky 155 budoucí lektory dokáže přenést na řadu míst boje o lidský život a svým osobitým způsobem dokáže tyto nahrávky okomentovat.

Studenty dále bude čekat osmihodinové praktické školení pod vedením lektorů Vzdělávacího centra ZZS HMP a poté budou připraveni vyrazit předávat své znalosti a dovednosti studentům na základní a střední školy.

zveřejněno: 25. dubna 2010

O čem náš projekt bude?

Resuscitace, KPR, KPCR Naše organizace se již dlouhou dobu zabývá výukou první pomoci na středních a základních školách. Doposud naši lektoři (studenti lékařských fakult) působili zcela dobrovolně na sedmi našich lokálních pobočkách (co fakulta, to pobočka), nyní začínáme projekt koordinovat na národní úrovni, čímž chceme zaručit stejnou úroveň kvality napříč celou republikou.

Stěžejní činností našeho projektu bude výuka studentů na středních školách v oblasti první pomoci. Postupně budeme rozšiřovat nabídku našich školení - začneme od té závažnější varianty - náhlé zástavy oběhu člověka, záhy připravíme lekce v oblastech, se kterými se studenti setkají statisticky nejčastěji.

Dalším naším neméně významným cílem je vytvořit v rámci naší republiky první stránky, na kterých budou kompletně zpracována témata z první pomoci pro laiky. Chceme k tomu využít kreativity více než stovky studentů, kteří se vyjádřili, že se na jejich vypracování chtějí podílet.